Gramatická a stylistická korektura německy psaných textů

Proč zrovna němčina?

Německý jazyk je kořením mé existence a jsem s ním spojená prakticky odjakživa. Německá hudba, německá kultura, německé filmy, německá historie, němečtí autoři. No a tak to nakonec nemohlo skončit jinak než studiem germanistiky. Němčinu miluju, a proto ji chci i nadále aktivně využívat. Čím víc, tím líp, protože mi do života přináší spoustu radosti.
A proto Ti nabízím korekturu Tvé bakalářky, diplomky, popřípadě dalších důležitých německy psaných textů jako například motivačních dopisů, obchodní korespondence, e-mailů, prezentací, seminárek, semestrálních a zápočtových prací. Prostě všeho, co Tě napadne. Nabízím jak korekturu gramatickou, tak stylistickou. Možná se ptáš, jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu Ti taková korektura bude a jak Ti u obhajoby pomůže.

Gramatická korektura

Spočívá především v odstranění pravopisných chyb a překlepů. Tvoje bakalářka či diplomka se tím pádem bude vyznačovat vyšší a vytříbenější jazykovou úrovní a u obhajoby Ti nebudou vyčítat zbytečné chyby, které korektor dokáže najít a opravit.

Stylistická korektura

Slouží k vyšperkování použité slovní zásoby. Můžu nahradit opakující se slova, fráze nebo věty, poukážu na nesrozumitelné a nelogické pasáže a navrhnu jejich úpravu. A pokud je to potřeba, tak upravím také chybný slovosled, protože sama vím, že německá syntax není zrovna jednoduchá a není lehké ji pochopit. Německý jazyk má spoustu synonym. A v některých kontextech se třeba hodí přesně to druhé slovo, které jsi nechtěl/a použít, protože Ti přišlo divné. Tak to je taky moje práce. Použiju ty správné výrazy a Ty si s tím nebudeš muset lámat hlavu, protože můžeš nechat všechno na mě a věnovat se jiným povinnostem, které potřebuješ nutně vyřešit. Nebo třeba klidně i zábavě, určitě je to lákavější!

Jak postupovat?

Pokud nevíš, který typ korektury je pro Tebe vhodný, ráda Ti s výběrem poradím. Stačí, když mi na e-mail korekturypodklady@gmail.com zašleš Tvoji bakalářskou nebo diplomovou práci, já se kouknu na pár stránek a probereme spolu vhodnou variantu, která Ti nejvíce pomůže. Samozřejmě můžu provést gramatickou i stylistickou korekturu. Pošlu Ti také 1 zkorigovanou normostranu zdarma, ať máš představu, jak korektura ode mě vlastně vypadá a jak to celé funguje.


Bakalář s diplomem